zahradnictví, jiřiny - zahradnictví Dahlia...specializované na pěstování a množení jiřin

Zahradnictví DAHLIA

specializované na pěstování a množení jiřin

 Vítáme Vás na našich stránkách ZAHRADNICTVÍ DAHLIA, které se specializuje na pěstování a množení jiřin.

Pěstujeme nejen jiřinky, ale i veškerý sortiment v oblasti zahradnictví.


 

Po přečtení naší nabídky jistě zjistíte, že je jiřinka opravdu květinou pro všestranné použití. K řezu, do truhlíků a květináčů, k sušení apod. Snažíme se Vám nabídnout vše, co tato krásná a vděčná květina nabízí.

   Tento seznam jsme rozšířili a jako každoročně doplnili o nové odrůdy, takže obsahuje již  170 odrůd z celého světa i nejnovější české odrůdy – novošlechtění.
 Po přečtení nabídky zjistíte, že je jiřinka opravdu květinou pro všestranné použití. K řezu, do truhlíků a květináčů, k sušení apod. Snažíme se Vám nabídnout vše, co tato krásná a vděčná květina nabízí.
   Jako novinku jsme před několika lety nabídli novou skupinu odrůd tzv. PARKOVÝCH JIŘIN. Tato skupina odrůd se u zákazníků osvědčila a díky střednímu vzrůstu a bohatému kvetení je velice žádaná.
   Od roku 2015 jsme zařadili novou skupinu jiřinek, a to SASANKOVITÉ K ŘEZU. Odrůdy této skupiny nejsou doposud příliš rozšířené. Jejich květy se však vyznačují dlouhou trvanlivostí květů ve váze.

    Pěstování a množení jiřin se naše firma věnuje již 30 let. Že se nám daří nabídnout jiřiny v širokém a zajímavém sortimentu svědčí i to, že jsme za tuto dobu získali řadu pohárů a ocenění na různých výstavách v České republice. Zvláště pak na národních a mezinárodních výstavách jiřinek v Pardubicích, Velkých Opatovicích a výstavě Flora Olomouc. Z posledních let stojí za zmínku rok 2010 a 2012 kdy jsme v Pardubicích získali putovní pohár jiřinkáře a šlechtitele Svatopluk Masopusta za nejlepší kolekci obřích a kulovitých odrůd. V roce 2013 jsme na stejné výstavě obdrželi pohár statutárního města Pardubice za nejlepší kolekci odrůd k řezu. Velice nás potěšilo získání poháru návštěvníků za nejlepší expozici jiřinek na mezinárodní výstavě jiřinek Velké Opatovice 2014. V letech 2014, 2015, 2016,2017,2018 a opět v loňském roce jsme v Pardubicích získali pohár Svatopluka Masopusta. za sortiment dekoračních a kulovitých odrůd. V roce 2016 a 2020 jsme na mezinárodní výstavě jiřinek ve Velkých Opatovicích získali pohár Dagly a předsedy ČZS za kompletní sortiment odrůd. 
  Od roku 2009 se věnujeme také šlechtění. Povedlo se nám vypěstovat několik zajímavých novinek, některé již byly pojmenovány a zařazeny do naší nabídky. Z našeho šlechtění pochází odrůdy: Dana Medřická, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Standa Hložek, Pavlína Filipovská,Tobogan a Valérie a Pilarka a Princezna Ivana Andrlová. Další nadějné dále zkoušíme a připravujeme k uvedení v příštích letech.
 

 

   

     ZAHRADNICTVÍ DAHLIA, 8/2022, Luděk Brzák

Zahradnictví DAHLIA

Jiřiny z celého světa

Více jak 170 odrůd jiřin z celého světa. Více...

Galerie jiřin - Zahradnictví Dahlia. Více...

Aktuálně

Nová nabídka jiřin více...

Jiřinkové dny - foto Více. . .  

Výstavy 2023 více...

OTEVÍRACÍ DOBA Více ...

Kniha návštěv - nechte nám vzkaz. Více...

Jiřiny v internetovém obchodě. Více... 

© Copyright 2009 - 2023 | DAHLIA - zahradnictví - Luděk Brzák |Info / cookies | všechna práva vyhrazena

https://www.DAHLIABRZAK.CZ - nabídka hlíz
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Předpověď počasí