zahradnictví, jiřiny - zahradnictví Dahlia...specializované na pěstování a množení jiřin

Zahradnictví DAHLIA

specializované na pěstování a množení jiřin

 Vítáme Vás na našich stránkách ZAHRADNICTVÍ DAHLIA, které se specializuje na pěstování a množení jiřin.

Pěstujeme nejen jiřinky, ale i veškerý sortiment v oblasti zahradnictví.


 

Po přečtení naší nabídky jistě zjistíte, že je jiřinka opravdu květinou pro všestranné použití. K řezu, do truhlíků a květináčů, k sušení apod. Snažíme se Vám nabídnout vše, co tato krásná a vděčná květina nabízí.

Tento seznam jsme rozšířili a jako každoročně doplnili o nové odrůdy, takže obsahuje již téměř 170 odrůd z celého světa i nejnovější české odrůdy – novošlechtění.
 Po přečtení nabídky zjistíte, že je jiřinka opravdu květinou pro všestranné použití. K řezu, do truhlíků a květináčů, k sušení apod. Snažíme se Vám nabídnout vše, co tato krásná a vděčná květina nabízí.
   Jako novinku jsme před několika lety nabídli novou skupinu odrůd tzv. PARKOVÝCH JIŘIN. Tato skupina odrůd se u zákazníků osvědčila a díky střednímu vzrůstu a bohatému kvetení je velice žádaná.
   Od roku 2015 jsme zařadili novou skupinu jiřinek, a to SASANKOVITÉ K ŘEZU. Odrůdy této skupiny nejsou doposud příliš rozšířené. Jejich květy se však vyznačují dlouhou trvanlivostí květů ve váze.

Pěstování a množení jiřin se naše firma věnuje již bezmála 25 let. Že se nám daří nabídnout jiřiny v širokém a zajímavém sortimentu svědčí i to, že jsme za tuto dobu získali řadu pohárů a ocenění na různých výstavách v České republice. Zvláště pak na národních a mezinárodních výstavách jiřinek v Pardubicích, Velkých Opatovicích a výstavě Flora Olomouc. Z posledních let stojí za zmínku rok 2010 a 2012 kdy jsme v Pardubicích získali putovní pohár jiřinkáře a šlechtitele Svatopluk Masopusta za nejlepší kolekci obřích a kulovitých odrůd. V roce 2013 jsme na stejné výstavě obdrželi pohár statutárního města Pardubice za nejlepší kolekci odrůd k řezu. Velice nás potěšilo získání poháru návštěvníků za nejlepší expozici jiřinek na mezinárodní výstavě jiřinek Velké Opatovice 2014. V roce 2014, 2015, 2016 a opět v loňském roce jsme v Pardubicích získali pohár Svatopluka Masopusta. za sortiment dekoračních a kulovitých odrůd. A také v roce 2016 na mezinárodní výstavě jiřinek ve Velkých Opatovicích jsme získali pohár předsedy ČZS za kompletní sortiment odrůd.
  Od roku 2009 se věnujeme také šlechtění jiřin. Povedlo se nám vypěstovat několik zajímavých novinek, některé již byly pojmenovány a zařazeny do naší nabídky. Z našeho šlechtění pochází odrůdy: Dana Medřická, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Standa Hložek, Pavlína Filipovská a Tobogan. Další nadějné dále zkoušíme a připravujeme k uvedení v příštích letech.

   

     ZAHRADNICTVÍ DAHLIA, 8/2018, Luděk Brzák

Zahradnictví DAHLIA

Jiřiny z celého světa

Více jak 169 odrůd jiřin z celého světa. Více...

Nejnovější české odrůdy - novošlechtění. Více...

Aktuálně

Výstavy 2019  Více. . 

Určité odrůdy jiřin v Eshopu jsou již vyprodány. 

OTEVÍRACÍ DOBA Více ...

Jiřinkové dny 2019  Více...

Kniha návštěv - nechte nám vzkaz. Více...

Jiřiny v internetovém obchodě. Více... 

© Copyright 2009 - 2019 | DAHLIA - zahradnictví - Luděk Brzák |O cookies | všechna práva vyhrazena

DAHLIABRZAK.CZ - nabídka hlíz
https://www.DAHLIABRZAK.CZ - nabídka hlíz
Předpověď počasí