zahradnictví, jiřiny - zahradnictví Dahlia...specializované na pěstování a množení jiřin

Zahradnictví DAHLIA

specializované na pěstování a množení jiřin

 Vítáme Vás na našich stránkách ZAHRADNICTVÍ DAHLIA, které se specializuje na pěstování a množení jiřin.

Pěstujeme nejen jiřinky, ale i veškerý sortiment v oblasti zahradnictví.


 

Dovolujeme si Vám opět předložit seznam moderní a stále více žádané květiny pozdního léta a podzimu.

Tento seznam jsme rozšířili a jako každoročně doplnili o nové odrůdy, takže obsahuje celkem 170 odrůd z celého světa i nejnovější české odrůdy – novošlechtění.

Po přečtení nabídky zjistíte, že je jiřinka opravdu květinou pro všestranné použití. K řezu, do truhlíků a květináčů, k sušení apod. Snažíme se Vám nabídnout vše, co tato krásná a vděčná květina nabízí. Jako novinku jsme před několika lety nabídli novou skupinu odrůd tzv. PARKOVÝCH JIŘIN. Tato skupina odrůd se u zákazníků osvědčila a je velmi žádaná.

 

Od roku 2015 jsme zařadili novou skupinu jiřinek, a to SASANKOVITÉ K ŘEZU. Odrůdy této skupiny nejsou doposud příliš rozšířené. Jejich květy se však vyznačují dlouhou trvanlivostí ve váze. Pěstování a množení jiřin se naše firma věnuje již bezmála 30 let. Že se nám daří nabídnout jiřiny v širokém a zajímavém sortimentu svědčí i to, že jsme za tuto dobu získali řadu pohárů a ocenění na různých výstavách v České republice. Zvláště pak na národních a mezinárodních výstavách jiřinek v Pardubicích, Velkých Opatovicích a výstavě Flora Olomouc. Z posledních let stojí za zmínku rok 2010 a 2012 kdy jsme v Pardubicích získali putovní pohár jiřinkáře a šlechtitele Svatopluk Masopusta za nejlepší kolekci obřích a kulovitých odrůd. V roce 2013 jsme na stejné výstavě obdrželi pohár statutárního města Pardubice za nejlepší kolekci odrůd k řezu. Velice nás potěšilo získání poháru návštěvníků za nejlepší expozici na mezinárodní výstavě jiřinek Velké Opatovice 2014. V posledních osmi letech jsme v Pardubicích a Dolní Rovni, opakovaně získali pohár šlechtitele jiřinek Svatopluka Masopusta a to za sortiment dekoračních a kulovitých odrůd. V roce 2016 a 2020 jsme na mezinárodní výstavě jiřinek ve Velkých Opatovicích získali pohár Dagly a předsedy ČZS za kompletní sortiment odrůd. V loňském roce jsme navíc získali i putovní Václavíkův pohár za nejlepší novošlechtění roku. Toto ocenění jsme dostali za náš semenáč, který byl pojmenován k šedesátému výročí založení spolku Dagla a jmenuje se DAGLA 60. Jakmile bude dostatečně namnožený, zařadíme ho také do nabídky. Od roku 2009 se věnujeme také šlechtění. Povedlo se nám vypěstovat řadu zajímavých novinek, některé již byly pojmenovány a zařazeny do naší nabídky. Z našeho šlechtění pochází odrůdy: Dana Medřická, Uršula Kluková, Jiří Krampol, Standa Hložek, Pavlína Filipovská, Tobogan, Valérie, Pilarka a Princezna Ivana Andrlová a Dagla 60. Další nadějné dále zkoušíme a připravujeme k uvedení v příštích letech.  

    

     ZAHRADNICTVÍ DAHLIA, 8/2023, Luděk Brzák

Zahradnictví DAHLIA

Jiřiny z celého světa

Více jak 170 odrůd jiřin z celého světa. Více...

Galerie jiřin - Zahradnictví Dahlia. Více...

Aktuálně

Nová nabídka jiřin více..

Jiřinkové dny - foto Více. . .  

Výstavy 2024 více...

OTEVÍRACÍ DOBA Více ...

Kniha návštěv - nechte nám vzkaz. Více...

Jiřiny v internetovém obchodě. Více... 

© Copyright 2009 - 2024 | DAHLIA - zahradnictví - Luděk Brzák |Info / cookies | všechna práva vyhrazena

https://www.DAHLIABRZAK.CZ - nabídka hlíz
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Zahradnictví dahlia - květiny Jiřiny - informace o květinách jiřinách.
Předpověď počasí